Targi

Targi POLAGRA-TECH 2014

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją wizytą. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Targi POLAGRA-TECH 2013
Złoty Akant dla VEMAG Polska

W czasie Targów Polagra-Tech 2013 firma VEMAG Polska na powierzchni ponad 350 m2 zaprezentowała zarówno nowości, jak i typową klasykę z oferty firmy VEMAG i firm reprezentowanych.

Cieszymy się niezmiernie z przyznania firmie Złotego Akanta, nagrody za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych rozwiązań architektonicznych i graficznych, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy.

  • alt text

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją wizytą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu.

IFFA 2013
Targi pokazują efektywność firmy VEMAG

Tegoroczna edycja Targów IFFA 2013 była dla firmy VEMAG wyjątkowa.

I nie chodziło tu tylko o największe stoisko o powierzchni powyżej 1.400 m2 plus dwupoziomową zabudowę 350 m2 z przeznaczeniem dla cateringu i rozmów z gośćmi, ale o sposób przedstawienia oferty firmy. Wszystko było spójne z mottem firmy VEMAG :

Nowe rozwiązania to nasza pasja


Na miejscu zaprezentowano:
• 28 kompletnych linii produkcyjnych
• ponad 100 maszyn, które wchodziły w skład linii
• 9 nowości powstałych specjalnie z myślą o targach IFFA , które spełniając wymagania nowoczesności i innowacyjności są zarazem uniwersalne.

Nowości :


• Linia alginianowa CC215

Nowocześnie, zdrowo i oszczędnie. Nowa linia VEMAG Casing CC215 służy do produkcji wędlin w osłonce alginianowej przy zachowaniu wysokiej wydajności. W ten sposób powstaje bogaty asortyment kiełbasek , produktów koszernych czy Halal – bez użycia tradycyjnych jelit baranich czy wieprzowych. Od tej chwili możliwe jest również uzyskanie prawdziwych wyrobów wegetariańskich, które otwierają nowe możliwości.

• TC System – nowa rewolucyjna technologia ślimakowych pomp farszu !!!

Przełom w technologii w pracy ze ślimakami!
Dzięki zastosowaniu dwóch współpracujących ze sobą ślimaków o różnych średnicach otrzymujemy bardzo dokładne doszczelnienie płaszczyzny zwojów, a tym samym zamknięcie profili komór. W produkcie gotowym przekłada się to na krystalicznie przejrzysty i klarowny przekrój kiełbasy oraz idealne wybarwienie, czego efektem jest wymarzony produkt.

• Automatic Meatball Loader AML253

Perfekcyjne produkty convenience. W pełni automatyczne układanie na tackach kulek mięsnych, warzywnych, krokietów, cevapcici, w formie okrągłej lub cylindrycznej. Jedno urządzenie do wielu produktów. Redukcja wszelkich manualnych czynności.

• Automatyczna linia załadunkowa do wszystkich produktów na bazie mięsa mielonego

Nieważne ,czy chodzi o produkty formowane, czy koextrudowane , ta linia załadunkowa potrafi wszystko. Uniwersalna linia załadunkowa ,która układa automatycznie burgery, cevapcici, pieczenie , mięso mielone w tacki. Jeden system załadunkowy do wszystkich produktów, do zastosowania przy pakowaniu w jednym lub dwóch rzędach jednoczenie. Do 125 porcji mięsa mielonego lub 250 burgerów na minutę.

• Linia do automatycznego odkręcania i odwieszania kiełbas LPG213

Najbardziej wydajna na rynku linia do odkręcania i odwieszania parówek . Uzyskiwany produkt posiada zawsze jednakową długość i identyczną wagę. Zastosowanie głowicy rewolwerowej z dwoma lejkami z możliwością stosowania najdłuższych obecnych na rynku marszczonych osłonek na tubach o długości 580 mm oraz automatycznego ich naciągania na lejek zapewnia osiągnięcie bardzo wysokich wydajności. Ponadto zastosowana w linii odwieszarka umożliwia automatyczne przekazywanie odkręconych parówek bezpośrednio do automatycznych przelotowych komór wędzarniczych.

• Nadziewarki próżniowe DP5/DP6

Nadziewarki próżniowe z łopatkową pompą farszu do małych i dużych zakładów Rzemieślniczych.

• Elastyczność linii do wyrobów z mięsa świeżego

Absolutna elastyczność w produkcji. Różne moduły do różnych zastosowań w jednej linii: Formierka FM250,linia do porcjowania mięsa MMP220,Ball Control BC236, linia do porcjowania i odkręcania kiełbas FSL210.
Zmieniając w całej linii produkcyjnej jeden moduł stojący za nadziewarką z przystawką wilkującą , możemy produkować zupełnie inny asortyment wyrobów , wykorzystując pozostałe maszyny wchodzące w jej skład. Dziś możemy produkować mięso mielone, jutro, czy też na drugiej zmianie produkcyjnej burgery, kotlety, cevapcici, kiełbaski grillowe. Koncepcja ta pozwala klientowi przystosować się do stale zmieniających się zamówień sieci handlowych.

• Nadziewarka próżniowa HP3

Najnowsza nadziewarka próżniowa VEMAG ze ślimakową pompą farszu dla rzemiosła.

• sausage- linker.com - Pierwsza nadziewarka próżniowa dla rzemiosła , którą można zamówić tylko przez internet!

Nadziewarka sausage-linker.com została stworzona specjalnie dla Państwa – od mistrzów dla mistrzów. To optymalne przejście od nadziewarek tłokowych do nadziewarek próżniowych. Już prościej się nie da. Po prostu wystarczy zamówić na stronie internetowej sausage-linker.com i już za chwilę zamówienie jest do Państwa w drodze. Przesyłka zawiera wszystko , co jest potrzebne do komfortowej produkcji kiełbas: próżniową nadziewarkę z ślimakową pompą farszu, automatyczną podtrzymywarkę jelit/osłonek z lejkiem do odkręcania i nadziewania na wprost. Po rozpakowaniu i podłączeniu maszyny , komputer krok po kroku udzieli Państwu instrukcji w zakresie jej użytkowania i zastosowania przy produkcji wszystkich asortymentów . Ta maszyna spełni wszystkie Państwa wymagania.

• Napełniarka do słoików i puszek

Dokładna , szybka i wydajna . Najnowsza linia do napełniania słoików i puszek. Możliwość przyłączenia do wszystkich nadziewarek próżniowych VEMAG. Wydajność do 180 porcji/min.

• Linia do napełniania kubeczków jednorazowych

Szybkie napełnianie i porcjowanie kubków, pojemników, bez względu , czy jest to pasztetowa, metka, czy produkt o kremowej konsystencji.

Na IFFIE swoje stoiska mieli również partnerzy VEMAG Polska.

VEMAG Analegenbau zaprezentował jako nowość automatyczny system transportu w komorach, automatyczny wymiennik ciepła, który pozwala nam zaoszczędzić do 40% energii do nagrzania świeżego powietrza.

VARIOVAC przedstawił nowe oblicze maszyn pakujących:
OPTIMUS 2 – to zupełnie nowa maszyna, higieniczny design, nowa konstrukcja, nowe sterowanie , w 100% zwiększona szybkość pracy urządzenia w stosunku do pierwotnego modelu
PRIMUS maszyna posiada serwonapęd do unoszenia narzędzi Na stoisku firmy K+G Wetter oprócz tradycyjnej oferty , klienci mieli możliwość obejrzenia nowości w postaci wilkomieszałki.

Firma FOMACO, duński producent nastrzykiwarek jako innowację zaprezentował:

• System kontroli poziomu nastrzyku
Na targach była ustawiono całą linię, w której skład wchodziły : automatyczny załadunek,taśma wibracyjna mająca za zadanie rozłożenie drobnych produktów na taśmie, pomiar wagi przed nastrzykiem, nastrzykiwarka, pomiar wagi po nastrzyku, stół wibracyjny do usunięcia wolnej solanki, filtr zbierający odzyskaną ze stołu wibracyjnego solankę. Zasada działania systemu kontroli poziomu nastrzyku polega na pobieraniu wagi przed i po nastrzyku (średnia waga z 10mb taśmy).W razie odstępstw od poziomu nastrzyku uzyskanego przy doborze parametrów, automatycznie następuje korekta poprzez zmniejszenie lub zwiększenie (w zależności od potrzeby) ciśnienia solanki. Istotą rozwiązania jest to, że pobór wagi odbywa się poza maszyną, tak więc wynik nie jest przekłamywany przez wolną solankę.Dodatkową zaletą jest że można go zastosować do posiadanych już nastrzykiwarek Fomaco serii M3.

• Nastrzykiwarka FGM 112D z dzieloną taśmą transportera i dwoistym ciśnieniem solanki
Taśma nastrzykiwarki (o szer. 950 mm) przedzielona jest łatwo zdejmowalną przegrodą i ma możliwość zastosowania różnych wartości ciśnień solanki w każdej z części. Przykładowe zastosowanie: dwa różne elementy z kurczaka , które mamy nastrzyknąć tą samą solanką, na ten sam poziom kierujemy z linii rozbiorowej na taśmę (np. filet i elementy z kością).Przy nastrzyku fileta potrzebne jest mniejsze ciśnienie, przy nastrzyku elementów z kością większe. Dzięki temu unikamy składowania po rozbiorze poszczególnych elementów i eliminujemy potrzebę ręcznego załadunku – maszyna może pracować w linii. Demontaż przegrody jest bardzo prosty i przy zastosowaniu tej samej wartości ciśnienia na lewej i prawej połowie głowicy maszyna pracuje jak „normalna” nastrzykiwarka.

• Wysokowydajna nastrzykiwarka do płaskich produktów z kością (BILP)
Na poprzedniej IFFIE po raz pierwszy była zaprezentowana typu BLP (Boneless Low Profile) do produktów bez kości. Na tegorocznych targach przedstawiono odpowiednik tej maszyny do produktów z kością.
Charakterystyczne cechy:
- skok transportera na 1 uderzenie mostu : 260 lub 135 lub 87 mm
- duża ilość igieł (234 lub 312 lub 468 ) pojedynczych, podwójnych lub poczwórnych na szerokości taśmy odpowiednio: 420 mm. 552 mm, 750 mm.
- bardzo łatwa wymiana igieł – igły na zatrzaskach

• Taśmowa stacja filtracji solanki model CBF 500.
bardzo skuteczna metoda filtracji solanki będącej w obiegu zamkniętym. Filtracja odbywa się na przesuwającej się taśmie dziurkowanej .W górnej pozycji taśmy zainstalowane są zgarniacze do zdejmowania oddzielonych z solanki elementów.

Firma MiVEG prezentowała nowoczesne rozwiązania do przemysłowej produkcji szaszłyków.
Najnowsza maszyna CSM-2012 produkuje do 1.500 szaszłyków na godzinę z pomocą max 5 pracowników.

Dziękujemy wszystkim klientom za odwiedzenie naszych stoisk podczas Targów IFFA 2013. Wszystkie nowości zaprezentujemy również na Targach POLAGRA-TECH 2013 w terminie 23-26 września 2013 , na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.